Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Konferencja Oświata-Samorząd-Sport szkolny

Możliwości współpracy samorządów powiatowych i gminnych ze Szkolnym Związkiem Sportowym w województwie dolnośląskim były głównym tematem zorganizowanej dziś konferencji. Uroczystego otwarcia spotkania dokonał starosta Zbigniew Potyrała. Obecna była także naczelnik Małgorzata Iwańska.

Galeria zdjęć

W restauracji Perła spotkali się przedstawiciele związku sportowego oraz dolnośląscy samorządowcy, by wspólnie dyskutować o realizacji zadań, związanych ze szkolną  kulturą fizyczną.

Starosta Zbigniew Potyrała podczas swojego wystąpienia bardzo serdecznie podziękował wszystkim za przybycie i zaprezentował powiat oleśnicki. Zwrócił uwagę na dwa istotne aspekty w tworzeniu dobrych warunków dla rozwoju sportu. Z jednej strony to inwestycje w infrastrukturę sportową. Za przykład podał znajdujące się na terenie powiatu liczne hale sportowe,  boiska wielofunkcyjne oraz Orliki. I z drugiej strony wskazał na potencjał tkwiący w osobach, zaangażowanych w działalność sportową: - Do tego aby sport kwitł potrzebni są ludzie chętni, aktywni, gotowi do współpracy. Wtedy efekty są widoczne – zaznaczył.

Konferencja podzielona została na trzy bloki tematyczne: pierwszy z nich – szkolny, podejmował tematykę współpracy SZS z samorządami powiatowymi i gminnymi.

Blok oświatowy poświęcony został zagadnieniom prawnym, związanym z możliwościami realizacji różnych form wychowania fizycznego i sportu szkolnego, zgodnie z ustawą oświatową. Na zakończenie, w bloku samorządowym, rozmawiano o zamierzeniach i kierunkach działań Samorządu Województwa Dolnośląskiego w obszarze kultury fizycznej dzieci i młodzieży.

ip

powrót do aktualności

2013-04-19 Przeslij link Wyświetleń: 1203

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015