Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

20 lat II LO Oleśnica

Z okazji dwudziestu lat istnienia II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, w czwartek 6 czerwca odbyły się uroczyste obchody święta szkoły. Symbolicznym przecięciem wstęgi otwarto również nowe boisko Orlik przynależne do szkoły. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu powiatu oleśnickiego.

Galeria zdjęć z jubileuszu

Film o II Liceum Ogólnokształcącym

Mszą świętą w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy rozpoczęły się obchody jubileuszu szkoły, po niej dalsze uroczystości miały miejsce w mokisie, a zakończone zostały otwarciem nowego boiska Orlik, na które przybył marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec. Przedstawiciele władz samorządowych, kuratorium  oraz jednostek oświatowych, całe grono pedagogiczne, uczniowie i absolwenci świętowali z okazji okrągłego jubileuszu.  

W swoim przemówieniu skierowanym do gości zebranych w sali widowiskowej, starosta nie szczędził słów wyrażających szacunek i uznanie dla pracy dyrekcji szkoły i całego grona pedagogicznego za ich bezcenny wkład w rozwój szkoły: – Z perspektywy historii wiemy jak bardzo potrzebna była druga placówka ogólnokształcąca w Oleśnicy. Dziś z powodzeniem konkurująca z I LO - stwierdził starosta.

Ostatnią częścią związaną z obchodami jubileuszu, było otwarcie boiska Orlik, mieszczącego się pomiędzy głównym budynkiem szkoły a salą gimnastyczną. Dokonali tego marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec, starosta Zbigniew Potyrała, dyrektor II LO Jolanta Kwaśniewska, przedstawicielka kuratorium oświaty Janina Jakubowska i wiceprzewodniczący samorządu uczniowskiego Wojciech Mazur. 

Boisko jest już jedenastym tego typu obiektem w powiecie oleśnickim, a 197 w województwie. Kosztowało ponad 1 600 tys., z czego 150 tys. to dofinansowanie marszałka województwa, 333 tys. budżetu państwa, a 678 tys. pochodzi z budżetu powiatu.   

ip

powrót do aktualności

2013-06-07 Przeslij link Wyświetleń: 1373

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015