Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Dzień edukacji miejskiej i powiatowej

Podczas gali zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej 22 października w oleśnickim mokisie, starosta Zbigniew Potyrała wręczył najbardziej zasłużonym przedstawicielom  zawodu nauczyciela  nagrody, dyplomy i medale. Okazję do święta mieli również sportowcy i działacze sportowi. Okrągłe 60. lat swojej działalności obchodził Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Galeria zdjęć z uroczystości

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością dolnośląski kurator oświaty Beata Pawłowicz, wiceprzewodniczący Zarządu Szkolnych Związków Sportowych Adam Szymczak, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych powiatu i miasta Oleśnica, grono pedagogiczne ze szkół prowadzonych przez organizatorów święta. Poprowadziły ją panie: Małgorzata Iwańska – naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu wraz z Marią Susidko – dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej w Oleśnicy.

Nauczyciele usłyszeli wiele ciepłych i serdecznych słów, podziękowań i gratulacji jakie skierowali do nich w swoich przemówieniach kurator Beata Pawłowicz, burmistrz Jan Broń oraz starosta Zbigniew Potyrała.

Z tej okazji również wręczone zostały medale, nagrody i wyróżnienia dla przedstawicieli oświaty, nauczycieli, działaczy, trenerów oraz wszystkich osób, które wspierają szkolny sport na terenie miasta i powiatu.

Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, oparty na wybranych utworach Juliana Tuwima.

Nagrody Starosty otrzymali
1. Pan Jacek Stala dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
2. Pan Wiesław Smerd – dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Oleśnicy
3. Pani Anetta Adamczuk nauczycielka I LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy
4. Nauczycielki II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy:
Wicedyrektor Dorota Bogaczyńska-Janik, Panie Agnieszka Jezierska, Małgorzata Wojtczak,
5. Nauczycielki LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie:Pani Danuta Aulich i pani Jolanta Dolata
6. Nauczycielki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy: pani Aleksandra Porażka, pani Violetta Szczepanik, pani Maria Machaj
7. Nauczycielki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie: pani Renata Żak i pani Anna Dąbrowska
8. Nauczycielki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Władysława Iwaszkiewicza w Twardogórze – wicedyrektor pani Dorota Bachor i pani Jadwiga Woźniak
9. Pani Barbara Bujak nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Władysława Reymonta w Bierutowie
10. Pan Leszek Hofman – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orła Białego w Międzyborzu
11. Panie Jadwiga Maszorek i Kamilla Kasprzak PCEiK Oleśnica

Nagrody Burmistrza
Elżbieta Kokot - dyrektor Przedszkola nr 3
Małgorzata Uruska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8
Kazimierz Ubowski - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
Lilla Przybyła - nauczycielka wychowania przedszkolnego P1
Halina Lisowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego P3
Danuta Paciorkowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego P4
Agnieszka Świątek - nauczycielka wychowania przedszkolnego P6
Ilona Bęben - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 2
Krystyna Zamiara - nauczycielka – bibliotekarka SP 4
Małgorzata Olszewska - nauczycielka matematyki SP 6    
Małgorzata Smolak - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 7
Urszula Betkowska - nauczycielka religii SP 8
Barbara Sokołowska - nauczycielka - bibliotekarka SP 8
Adam Kwaczyński - nauczyciel wychowania fizycznego G 1
Elżbieta Kołodziejczyk - nauczycielka religii i WOS G2
Ilona Zawisza - nauczycielka chemii G3
Stanisława Bulanda - nauczycielka Gimnazjum nr 1 (wniosek ZNP)

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymały;
Ewa Grab dyrektor Przedszkola nr 4
Barbara Trokowicz – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie

Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymali:
Pani Barbara Teleszko – Dyrektor ZSP im. Władysława Reymonta w Bierutowie
Jacek Urbański dyrektor ZSP w Sycowie
Sabina Boińska – dyrektor P1
Wioletta Bilińska – dyrektor G3
Monika Agata Mitura – wicedyrektor SP 7
Elżbieta Zdunek – nauczycielka przyrody SP 2
Ilona Krotla – nauczycielka informatyki w G1

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:
Mariusz Krawczykowski – nauczyciel wychowania fizycznego SP 2
Cecylia Buczak – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 4
Elżbieta Ubowska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 4
Iwona Rogala – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 4
Małgorzata Wesołowska – nauczycielka języka polskiego SP 4
Barbara Bielańska-Karasek – nauczycielka historii SP 7
Danuta Sodolska-Urbaniak – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 7
Dorota Nawrot – nauczycielka języka niemieckiego G1
Neonila Kuropka – nauczycielka języka angielskiego G3
Grażyna Gajewska – nauczycielka wychowania przedszkolnego
Małgorzata Iwańska – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu

Oraz na wniosek ZNP
Jarosław Kempa – SOSW im. Sybiraków w Oleśnicy
Agnieszka Jezierska – II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy


Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali
Walerian Pietrzak – główny specjalista ds. pedagogicznych w ZOS
Irena Koreń – wicedyrektor SP 2, nauczycielka przyrody
Barbara Waleria Jakubczak – nauczycielka informatyki SP 7
Mirosława Szczepaniak – wychowawczyni świetlicy SP 7
Jolanta Furman – sekretarz szkoły G1
Mieczysław Bartosik – konserwator P3

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymały:
Ewa Papier – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 2
Małgorzata Piwowarczyk – nauczycielka informatyki SP 2
Marta Niesobska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 2
Aleksandra Łomińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 4
Elżbieta Folmer – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 4
Ewa Płaneta – nauczycielka przyrody SP 4
Grażyna Dłubakowska – nauczycielka języka polskiego SP 4
Małgorzata Górko – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 7
Beata Jaworska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 7
Ewa Krystyna Kalitan – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 7
Małgorzata Anna Smolak – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 7
Grzybek Beata – nauczycielka wychowania fizycznego SP 8
Koźmińska Agata – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 8
Ewa Dłubakowska – nauczycielka języka polskiego G1
Ilona Krotla – nauczycielka informatyki G1
Małgorzata Pelczarska – nauczycielka historii G1
Lucyna Sutuła – nauczycielka bibliotekarka G1

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymały:
Agnieszka Cwynar – PPP Oleśnica
Elżbieta Pawlak - nauczycielka przyrody SP 8
Joanna Ślusarczyk - nauczycielka języka polskiego G1

Przy okazji święta specjalne gratulacje złożone zostały szkołom, które osiągnęły wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Wręczone zostały  im bony na zakupy sprzętu sportowego.

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych :
I miejsce zajęło II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy
II miejsce – ZSP im. Marii Skłodowskiej –Curie w Oleśnicy
III miejsce – ZSP w Sycowie

W kategorii szkół podstawowych – SP nr 4

W kategorii gimnazjów – G 3

Jako animatorzy sportu szkolnego wyróżnili się:
- Dariusz Durzyński – nauczyciel ZSP Syców
- Adam Wójcik – nauczyciel II LO im. Ks. Jana Twardowskiego Oleśnica
 - Jarosław Janeczek – nauczyciel SP im. Romana Podowskiego Oleśnica
 - Piotr Glinka – nauczyciel G2 im. Armii Krajowej Ol
 -Beata Surdej – nauczycielka ZSP im. M. Skł Curie w Ol
 - Marzenna Chojnacka – nauczycielka G3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich
- Jan Majewski – międzyszkolny organizator sportu dzieci i młodzieży w Sycowie

 ip

 

 

 

 

 

 

powrót do aktualności

2013-10-23 Przeslij link Wyświetleń: 2587

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów powiat projekty przdszkole przetargi publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015