Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Konferencja o agresji i przemocy

Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach była wiodącym tematem konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy 28 października w mokisie.

Galeria zdjęć z konferencji

W konferencji uczestniczył wicestarosta Sławomir Pytel, naczelnik Małgorzata Iwańska, przedstawiciele władz samorządowych miasta Oleśnicy, jednostek oświatowych, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pedagodzy, psychologowie, pracownicy ośrodków wychowawczych i domów dziecka.

Zagadnienie profilaktyki agresji i przemocy w szkole znalazło się wśród priorytetowych kierunków polityki oświatowej MEN, dlatego Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury zaprosiło z wykładem nt.: Agresja i przemoc w szkole - formy występowania, częstotliwość, interwencja dra Jakuba Kołodziejczyka z UJ w Krakowie, który od lat zajmuje się badaniem tego zjawiska w polskich szkołach .

Treść konferencji wzbogacili także swoimi wystąpieniami panie: Alicja Najmrodzka i Agnieszka Cwynar z ZPP-P w Oleśnicy, pani Beata Krzesińska – pracownik PCPR , p. Danuta Szczepanik – dyr. MOPS, sędzia Anna Kuziak reprezentująca Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego w Oleśnicy oraz mł. ins. Jacek Gałuszka – Komendant Powiatowej Policji w Oleśnicy. Na zakończenie ofertę PCEiK oraz ZPP-P nawiązującą do tematu konferencji przedstawiły : wicedyrektor PCEiK Małgorzata Kozłowska i dyrektor ZPP-P Małgorzata Nowak.

Dla wszystkich placówek oświatowych z powiatu zostały przygotowane materiały pokonferencyjne, które można odbierać w sekretariacie PCEiK.

Współorganizatorami tego przedsięwzięcia byli: Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Oleśnicy oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy.

źródło: PCEiK w Oleśnicy

powrót do aktualności

2014-10-29 Przeslij link Wyświetleń: 1106

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015