Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

I Powiatowy Festiwal Sztuki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Powiatowym Festiwalu Sztuki „Puls przyrody i kolor”, organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Patronat na tym wydarzeniem objęli starosta oleśnicki Wojciech Kociński  oraz burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński.

I Powiatowy Festiwal Sztuki „Puls przyrody i kolor” to projekt wieloetapowy, kierowany do uczniów wszystkich etapów kształcenia. Naszym założeniem jest uczynić go imprezą cykliczną, w którą każdego roku zaangażują się artyści w wieku od 4 do 19 roku życia. Nadrzędnym celem Festiwalu jest propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej uprawianych przez młodych twórców przy jednoczesnej promocji miasta i powiatu jako miejsca tętniącego kulturą oraz sprzyjającego edukacji.

W ramach Festiwalu organizatorzy proponują następujące działania:
1) 17.04.2015 r. – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Czy fantastyczny kwiat może być żarłoczny? (adresowany do osób od 4 do 19 roku życia)
2) 25.04.2015 r. – działania w przestrzeni miejskiej (Plac Zwycięstwa) Przyjdź i zostaw swój kolor. Dzieci (4 – 12 lat) poznają kulturową tradycję wiązania kwiatów z bibuły, lepienia, malowania rękodzieł, dowiedzą się, jakie to miało znaczenie dla ludzi kiedyś, a jakie znaczenie ma dziś; prowadzone będą współczesne działania twórcze  i malarskie, takie jak happening czy street art.
3) 16-17.05.2015 r. – Noc ze Sztuką w PCEiK Nocne rozmowy na łące. W nocy z 16 na 17 maja 2015 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stworzą instalacje rzeźbiarskie, które w nocy zostaną ustawione w przestrzeni miejskiej. Prace, które powstaną pod kierunkiem nauczycieli-instruktorów PCEiK mają służyć stworzeniu obrazu „ Nocne rozmowy na łące”.
4) 19.06. 2015 r.     – Gala w MOKiS – Zostaw swój znak

Wręczenie nagród i listów gratulacyjnych uczestnikom Festiwalu. Zwiedzanie wystawy       pofestiwalowej – portrety – tatuaż organiczny. Kiermasz prac plastycznych. Działanie plastyczne włączające każdego uczestnika Gali (i nie tylko) – „Przyjdź i zostaw swój znak…” – kolorowe znaki malowane na planszach (płycie) gąbką, pędzlem, szmatką, nawiązujące        do tematyki Festiwalu. Prezentacja filmu i zdjęć powstałych w trakcie wszystkich działań festiwalowych.

Zgłoszenia zainteresowanych uczniów udziałem w wybranym elemencie lub wszystkich działaniach organizowanych w ramach Festiwalu przyjmujemy na adres mailowy: sekretariat@pceik.pl lub telefonicznie 71 314 01 72 w terminach określonych w regulaminach. Z powodu ograniczonej ilości miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Pliki do pobrania:

1) Scenariusz działań w przestrzeni miejskiej.

2) Scenariusz Nocy ze Sztuką.

3) Regulamin konkursu plastycznego.

4) Regulamin Nocy ze Sztuką.  

5) Karta zgłoszeniowa na Nocy ze Sztuką.

 

 

powrót do aktualności

2015-03-20 Przeslij link Wyświetleń: 1026

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015