Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Zwycięzcy Wielkiego Testu o Oleśnicy

Drużyna I LO, w składzie Anna Gąszczak, Julia Wolska, Jakub Heliński i Kornel Jarosz, zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Wielkim Teście Wiedzy o Oleśnicy.

Konkurs, zorganizowany przez Młodzieżową Rada Miasta Oleśnicy oraz Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy, związany był z obchodami 762. rocznicy wystawienia przez Henryka III dokumentu lokującego miasto Oleśnica na prawie średzkim.

Uczniowie jedynki wykazali się perfekcyjną wiedzą na temat Oleśnicy w trzech obszarach: historia, zabytki, ludzie. W ramach przygotowania do konkursu zwiedzili Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i spędzili długie godziny czytając artykuły na stronie prowadzonej przez dr Marka Nienałtowskiego.

Warto podkreślić, że wszyscy członkowie zwycięskiej drużyny to obecnie uczniowie klas pierwszych, ale również absolwenci Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich.

źródło: I LO w Oleśnicy

powrót do aktualności

2017-03-13 Przeslij link Wyświetleń: 238

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015