Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Powiatowy Rzecznik Konsumentów informuje: fałszywe umowy na energię

Szanowni Państwo,

w ciągu kilku ostatnich dni, dostaliśmy informacje o nowo powstałej firmie energetycznej, której przedstawiciele podszywają się pod pracowników dotychczasowych dostawców energii.

Najczęstszy scenariusz wygląda w ten sposób: przedstawiciele dzwonią do  klientów informując, że będzie taniej,  bo dotychczasowy dostawca połączył się z gazownią i za godzinę lub dwie ktoś przyjdzie z umową, którą należy podpisać. I faktycznie przedstawiciel firmy przyjeżdża z umową, klient podopisuje dokumenty, będąc pewnym, że  chodzi o dotychczasowego dostawcę usług.

Jest też drugi scenariusz, w którym  przedstawiciel dzwoni do klienta, podając się za przedstawiciela dotychczasowego dostawcy, wypytuje o imię i nazwisko, PESEL, oraz wysokość rachunków za prąd. W tej sytuacji dochodzi prawdopodobnie do podrobienia podpisu klienta na umowie oraz pełnomocnictwie, które trafiają do dostawcy wraz z wypowiedzeniem dotychczasowej umowy. Do klienta nie trafia już umowa do podpisu, trafiają za to faktury z nowej firmy energetycznej oraz informacja o zmianie sprzedawcy.

Prosimy o zachowanie ostrożności przy podpisywaniu jakichkolwiek dokumentów w domu, oraz podawaniu przez telefon swoich danych osobowych czy wysokości rachunków.

W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Oleśnicy tel. 71 314-01- 57.

Dominika Myszakowska -  Kaczała
Powiatowy Rzecznik Konsumentów

 

powrót do aktualności

2017-03-16 Przeslij link Wyświetleń: 245

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015