Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Robotyka w I LO

5 czerwca 2017 r. uczniowie klas pierwszych o profilu politechnicznym zakończyli tegoroczną przygodę z robotyką, która miała miejsce podczas warsztatów konstruowania i programowania robotów. 

Zajęcia odbywały się w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską, a przeprowadzone były przez panów Łukasza Leśniaka i Piotra Nowaka z Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych Off Road.

Uczestnicy pod kierunkiem instruktorów skonstruowali, zaprogramowali i testowali roboty, które pozostały ich własnością. Warsztaty dostarczyły uczniom wielu emocji, uczyły kreatywnej rywalizacji i logicznego myślenia. Pozwoliły rozwijać zdolności wizualno-przestrzenne oraz nabyć nowe umiejętności techniczne.

Należy podkreślić, że zajęcia z robotyki dla uczniów naszej szkoły, to doskonała okazja do rozwinięcia zdolności informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów informatycznych i matematycznych.

W przyszłym roku szkolnym uczniowie klasy pierwszej o profilu politechnicznym będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach programowania, technik multimedialnych, poszerzenia swojego zasobu leksykalnego z języka angielskiego z dziedziny matematyki i fizyki. Dodatkowo zostaną zorganizowane koła naukowe z matematyki, fizyki i cieszące się ogromną popularnością zajęcia z robotyki. Nowością będą zajęcia z projektowania w programie AutoCad. 

Przyszła klasa pierwsza będzie rozwijała swoje naukowe pasje pod okiem pani Agnieszki Abramowicz- nauczycielki matematyki, pana Łukasza Perczaka – nauczyciela fizyki,  pana Roberta Czarkowskiego –nauczyciela języka angielskiego. Nad całością będzie czuwała wychowawczyni pani Justyna Krupka.

Uczniowie klas pierwszych z I LO w Olesnicy o profilu politechnicznym zakończyli tegoroczną przygodę z robotyką Uczniowie klas pierwszych z I LO w Olesnicy o profilu politechnicznym zakończyli tegoroczną przygodę z robotyką

źródło: I LO w Oleśnicy

 

powrót do aktualności

2017-06-13 Przeslij link Wyświetleń: 258

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015