Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Laureaci konkursu literackiego

5 czerwca 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 529 uczniów z całej Polski. Poziom prac był bardzo wyrównany. Wśród 62 wyróżnionych znaleźli się również uczniowie I LO w Oleśnicy.

Pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Lorek z klasy 1C oraz Jakubowi Soi z klasy 2E. Wyróżnienie II stopnia otrzymała Agnieszka Jażdżewska z klasy 1B. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie pracy na jeden z dziesięciu tematów.

Galę rozpoczęła młodzież z koła teatralnego ADHD, wykonując sztukę autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uroczystość umilały także występy utalentowanej pianistki, co nadawało akademii tempa, ale również pozwalało zgromadzonym choć na chwilę zapomnieć o towarzyszących emocjach.

Kilka słów do uczestników, które były podsumowaniem konkursu, skierowała dr hab. Danuta Krzyżyk. Jako członek jury zwróciła uwagę na najczęstsze błędy, pojawiające się w pracach. (Na przykład słowo ,,posiadać” stosuje się wyłącznie do czegoś cennego. Jeżeli ,,posiadamy telefon” musi on być z pozłacaną lub diamentową obudową). Pogratulowała uczestnikom i zachęciła ich do uczestnictwa w kolejnej, osiemnastej edycji konkursu w przyszłym roku. A zważywszy na wyłączne zalety udziału w konkursie, naprawdę warto.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy powodzenia w ich dalszej praktyce pisarskiej.

źródło: I LO w Oleśnicy

powrót do aktualności

2017-06-14 Przeslij link Wyświetleń: 234

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015