Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Turniej z języka niemieckiego

W dniu 20 października 2017 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się pierwsza edycja turnieju dla najstarszych roczników szkół podstawowych z terenu gminy Syców, Międzybórz i Dziadowa Kłoda, pod nazwą: Być jak „EinStein” zorganizowany przez 2 nauczycielki języka niemieckiego: Magdalenę Peter-Świstak oraz Małgorzatę Marcinkowską – Urban.

Turniej dla Szkół Podstawowych –  Być jak „EinStein” – odbył się pod honorowym patronatem Starosty Oleśnickiego p. Wojciecha Kocińskiego, który równocześnie ufundował wartościowe nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.
 
Do Turnieju zgłosiły się 4 Szkoły Podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa 2, Szkoła Podstawowa nr 3 z Sycowa oraz Szkoła Podstawowa ze Stradomi Wierzchniej. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Wiktor Bednarski, Urszula Kędzia, Julia Lentka, Eryk Sternal oraz Daria Wilkowska, II miejsce należało do drużyny z SP2 w składzie: Tomasz Płonka, Katarzyna Dembska, Martyna Dzięcioł, Maciej Szczerczowski, Sebastian Jakóbczka, Jakub Kurzac. III miejsce zajęli uczniowie z SP3 w składzie: Hanna Batycka, Roksana Fiołka, Zofia Kuźmicz, Martyna Karzyca, Jakub Sapa, Hanna Skoczylas.
 
Turniej ten, jak sama nazwa nawiązuje, łączył ze sobą 2 sprawności: z jednej strony sprawdzał w formie testu umiejętności gramatyczno-leksykalne z języka niemieckiego, jak również znajomość wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych (w tej części nazwa nawiązuje do Alberta Einsteina – niemieckiego fizyka XX wieku, twórcy teorii względności), w drugiej części tego turnieju dzieci zmierzyły się na czas z zadaniami sprawnościowymi, logicznymi, rozwijały umiejętności organizacyjne oraz umiejętności pracy w grupie (musiały być twarde jak ein Stein – jak kamień). Uczniowie otrzymali mapę terenu na którym położone są wszystkie budynki ZSP i zgodnie z kartą zadań musieli m.in. zmierzyć długość siatki tenisowej na korcie oraz policzyć z ilu prostokątów składa się jedno boisko do tenisa ziemnego, musieli rozłożyć na paletach towar, w taki sposób aby się nie wywrócił podczas transportu, na warsztatach szkolnych musieli odnaleźć i dopasować narzędzia do ich nazw, w bibliotece szkolnej szukali w Internecie kiedy urodziła się Angela Merkel i kim był Helmut Kohl, w sali języka niemieckiego szukali sąsiadów Niemiec i 3 form czasownika etc. Zadania były ciekawe, różnorodne i sprawiały wszystkim uczestnikom przyjemność. Według opinii naszych uczestników było dużo emocji i zdrowej pozytywnej rywalizacji!
 
Turniej dla szkół podstawowych "Być jak „EinStein” Turniej dla szkół podstawowych "Być jak „EinStein” Turniej dla szkół podstawowych "Być jak „EinStein” Turniej dla szkół podstawowych "Być jak „EinStein” Turniej dla szkół podstawowych "Być jak „EinStein” Turniej dla szkół podstawowych "Być jak „EinStein” Turniej dla szkół podstawowych "Być jak „EinStein” Turniej dla szkół podstawowych "Być jak „EinStein”
źródło: ZSP Syców
powrót do aktualności

2017-11-06 Przeslij link Wyświetleń: 253

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015