START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT

Edukacja
Turystyka
Akty prawne

II Wojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej

Sobota 10 marca 2018r.,w Bierutowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej była obiektem zmagań młodych adeptów futbolu z roczników 2008 i młodsi w ramach II Wojewódzkiego Halowy Turnieju Piłki Nożnej.

Turniej zorganizowany był przez Klub Sportowy LZS Solniki Małe oraz Starostwo Powiatowe w Oleśnicy.

W rywalizacji wzięło osiem zespołów: UKS Bierutów , LZS Solniki Małe, UKS Milicz, Akademia Free Kids Bukowice, Start Namysłów, AP Oleśnica, Akademia Piłkarska Trik Sołtysowice, Struś Dziadowa Kłoda, które zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A najlepsi okazali się zawodnicy AP Milicz. Drugie miejsce wywalczyła drużyna UKS Bierutów. Trzecią pozycję zajęła drużyna Struś Dziadowa Kłoda, a czwarte miejsce Akademia Free Kids Bukowice.

IV Akademia Free Kids Bukowice 1 pkt. 1:7

Z kolei grupę B wygrali piłkarze AP Olesnica, Drugie miejsce Trik Sołtysowice, Trzecie miejsce Start Namysłów, czwarte miejsce przypadło LZS Solniki Małe.

UKS Milicz - AP Olesnica 1:0

Mecz o 7. miejsce wygrała drużyna z Free Kids Bukowice ogrywając 2:0 LZS Solniki Małe . Starcie o 5. miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna Struś dziadowa Kłoda zwyciężając 2:0 ze Startem Namysłów, do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne rzuty karne, a w nich lepsi okazali się młodzi piłkarze z Dziadowej Kłody.
W pierwszym półfinale Trik Sołtysowice musiał uznać wyższość UKS Milicz.Natomiast drugi półfinał to wygrana ekipy z AP Oleśnica 1:0 nad UKS Bierutów.
W "małym finale", a w zasadzie w jego końcówce trzecie miejsce zdobyli przedstawiciele UKS Bierutów , którzy ostatecznie wygrali 2:1 z drużyna Trik Sołtysowice. W finale o pierwsze miejsce UKS Milicz pokonała 1:0 AP Oleśnica zajmując w całym turnieju pierwsze miejsce.
Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik UKS Bierutów Oliwier Korzeniowski.
Królem strzelców został zawodnik UKS Milicz Alan Gruca 7 bramkami, tuz za nim z 4 bramkami byli Igor Karakuła i 3 trafieniami Bartosz Szczepaniak z UKS Bierutów.

Nagrody indywidualne dla zawodników oraz drużynowe wręczał Burmistrz Bierutowa Władysław Bogusław Kobiałka.