Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ARTFORM 2018 dla Zuzanny Zmyślonej z II LO w Oleśnicy

Ten rok szkolny został zakończony z ogromnym przytupem artystycznym. Uczniowie II LO po raz drugi wzięli udział w programie plastycznym dwójkART, czyli o sztuce u Twardowskiego prezentując swoje prace nie tylko w murach szkolnych, ale i poza nimi.

W lutym, w ramach dwójkART powstała galeria prac w oleśnickiej sali widowiskowej  BiFK. Było komiksowo, futurystycznie, bajkowo, kosmicznie, nieco nostalgicznie, kolorowo i czarno-biało….po mistrzowsku!

Uczniowie II LO mieli również szansę, jak co roku w marcu, stworzyć karykaturę wybranego nauczyciela. Najlepszy okazał się Jakub Ryczyński z kl. 1d z fenomenalną karykaturą nauczyciela fizyki.

Ponadto, poraz pierwszy wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ARTFORM 2018 pt. „małe dzieła – wielka sztuka” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku pod patronatem p. Zygmunta Puchalskiego – Prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Tytuł konkursu wskazuje, że świat przedstawiony przez uczestników miał zostać „zamknięty” na niewielkiej przestrzeni (max A5), stąd w tytule „małe dzieła” ufając, iż powstanie naprawdę wielka Sztuka. Na konkurs wpłynęło ogółem  828  prac ze  szkół i placówek kulturalnych i oświatowych z Polski, które rozpatrywano w trzech kategoriach wiekowych: 6-12 lat; 13-15 lat; 16-19 lat. Uczennica kl. 1a, Zuzanna Zmyślona, zajęła III. miejsce, co jest ogromnym sukcesem motywującym do dalszej pracy. 

 

 

 

Katarzyna Jaworska-Dawidziuk

II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

powrót do aktualności

2018-07-03 Przeslij link Wyświetleń: 186

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015