Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Uroczysty finał największej powiatowej inwestycjiTermomodernizacja budynków ZSP w Sycowie oficjalnie została dziś przekazana do użytkowania. To największa w tym roku inwestycja realizowana przez powiat. Kosztowała ponad 6,7 mln zł. Jako ostatni biało-czerwoną wstęgę przeciął starosta Jan Dżugaj. W tym symbolicznym zwieńczeniu dzieła pomagali mu: posłanka Joanna Augustynowska, Magdalena Bednarska-Wajerowska, dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego, dyrektor ZSP Beata Mazurek, przedstawiciel Defero, dyrektor Piotr Rus oraz uczniowie Kornelia Powroźnik i Mateusz Antas.

Wszystkich przybyłych na wydarzenie uroczyście powitała gospodyni, dyrektor ZSP Beata Mazurek. Wśród zaproszonych gości byli m.in. członkowie Zarządu Powiatu Oleśnickiego - wicestarosta Sławomir Kapica, Józef Szmaj i Jarosław Polański, wiceprzewodnicząca rady powiatu Wioletta Efinowicz, emerytowany szef ZSP Michał Pater, starszy Cechu Henryk Kluska, dyrektorzy jednostek oświatowych i organizacyjnych powiatu, naczelnicy Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, przedstawiciele wykonawcy oraz inni uczestnicy procesu inwestycyjnego. Nie zabrakło wdzięcznych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli placówki przy ul. Daszyńskiego.

– Inwestycja ta była konieczna i długo oczekiwana – nie kryła dyrektor. – Była też ogromnym wyzwaniem logistycznym, ponieważ prace prowadzone były w trakcie roku szkolnego. Nie wszyscy w to wierzyli, ale udało się. Nie było łatwo, ale było warto – podkreśliła Beata Mazurek, wyliczając, jakie efekty przyniesie ta ekologiczna inwestycja w najbliższych latach. To przede wszystkim: ochrona klimatu w zakresie zachowania czystości powietrza, oszczędność energii i pieniędzy.

W podobnym tonie wypowiedział się starosta: – W efekcie zrealizowanej inwestycji zaczęliśmy produkować prąd, zaoszczędzimy na ogrzewaniu i nie będziemy emitować tyle dwutlenku węgla. Jan Dżugaj nie miał wątpliwości: – Warto próbować, warto sobie stwarzać szanse.

Posłanka Joanna Augustynowska zapewniła, że będzie opowiadać, iż w Sycowie można oddychać czystym powietrzem, zaś Magdalena Bednarska-Wajerowska podzieliła się następującą refleksją: – Pozyskać pieniądze z zewnątrz jest łatwo. Prawdziwą sztuką jest doprowadzić inwestycję do końca.

Po niej głos zabrał wieloletni dyrektor ZSP Michał Pater, który zwrócił uwagę na fakt, że w każdej inwestycji najpierw trzeba chcieć, później trzeba móc, a na koniec jeszcze zdążyć. – Ta szkoła ma wobec was duży dług wdzięczności, bo piękno również wychowuje – Michał Pater skinął głową w kierunku władz powiatu oleśnickiego VI kadencji. 

Dofinansowane z UE
Zakończone zadanie zostało dofinansowane z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej oraz ograniczenie niskiej emisji w budynkach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Inwestycję zrealizowała sieradzka firma Defero sp. z o.o. Przedmiot projektu obejmował docieplenie budynków, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, systemów grzewczych (piece węglowe zostały zastąpione kotłami gazowymi), instalację CWU oraz 5 pomp ciepła. Wymienione zostało również oświetlenie we wszystkich obiektach na ledowe oraz na dachach budynków A i D wybudowana została jednostka wytwarzania energii elektrycznej z OZE – panele fotowoltaiczne. Inwestycja ma przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii pierwotnej w budynkach, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych związanych z użytkowaniem budynków, a także do uzyskania oszczędności energii cieplnej. Ma za zadanie umożliwić zarządzanie energią i zapewnić jej oszczędność. Ponadto wprowadzenie OZE sprzyjać będzie większej niezależności energetycznej. W wyniku redukcji emisji CO2, pyłów i innych zanieczyszczeń nastąpi poprawa jakości powietrza. Całkowita wartość projektu wyniosła 6 707 689,86 zł, w tym przyznane dofinansowanie to około 5,5 mln zł.

 

Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie Oddanie termomodernizacji ZSP w Sycowie

powrót do aktualności

2019-09-06 Przeslij link Wyświetleń: 373

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015