Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Goście z Francji i z Finlandii w Starostwie

Kolejnych gości z zagranicy powitał starosta oleśnicki Jan Dżugaj. 7 października podjął w starostwie uczniów i ich nauczycieli z Francji oraz z Finlandii, którzy, w ramach programu Erasmus+, przyjechali na zaproszenie II LO w Oleśnicy. Reprezentują oni Lycée d'Enseignement Général et Technologique Agricole z francuskiego Laval oraz fińska Peimarin koulutuskuntayhtymä, Ammattiopisto Livia, Pemarns samkommun för utbildning, Yrkesinstitut Livia z miejscowości Piikkiö niedaleko Turku.

Realizowany przez nich projekt rozpoczął się 1 września i przyświeca mu hasło „Woda jako dziedzictwo podlegające ochronie”. – Mama zawsze mi powtarzała „szanuj wodę”, bo to źródło życia. Do dziś szanuję wodę, do czego i was gorąco namawiam – starosta rozpoczął krótkie spotkanie ze swymi zagranicznymi gośćmi. Słysząc, że nazajutrz planują uczestniczyć w zajęciach na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, poinformował ich, że to jeden największych w Europie kompleksów stawów rybnych w Europie. Życzył młodym ludziom wielu ciekawych wrażeń z pobytu w tym regionie, nie omieszkał również zachęcić ich do spróbowania smażonego karpia milickiego.
– Ekologia jest cool! Liczymy na to, że będziecie dbać o ekologię, o tę naszą matkę ziemię – staroście wtórował jego zastępca Sławomir Kapica. Na koniec obaj rozdali swym gościom pluszowe gadżety powiatu w postaci jeżyków i słoników.
W trakcie mobilności polskiej uczniowie zobaczą również ścieżkę przyrodniczą w Borowej Oleśnickiej oraz Karkonoski Park Narodowy. Ponadto zostaną zaznajomieni z historią i ciekawostkami powiatu, a weekend spędzą u goszczących ich rodzin.
Osoby zaangażowane podczas części polskiej: 3 nauczycieli oraz 15 uczniów z Francji; 2 nauczycieli oraz 10 uczniów z Finlandii; 12 uczniów i 7 nauczycieli (Jolanta Kwaśniewska, Maciej Swędzioł, Tomasz Szczęsny, Tomasz Stępień, Magda Dwojak, Anna Lisiecka, Katarzyna Jaworska-Dawidziuk) z Polski.

Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie Uczniowie z Francji i Finlandii w starostwie

powrót do aktualności

2019-10-08 Przeslij link Wyświetleń: 252

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015