Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Rozmawiali o komunikacji aglomeracyjnej

Starosta Jan Dżugaj wziął dziś udział w spotkaniu dotyczącym współpracy międzygminnej Aglomeracji Wrocławskiej i Wrocławskiego Obszaru Metropolitalnego. Miejscem debaty był Stadion Wrocław.

Robocze spotkanie miało na celu wypracowanie wstępnych założeń i pola do dalszej współpracy międzygminnej. Za najważniejsze wyzwanie uznano szeroko rozumianą integrację. Zarówno Jan Dżugaj, jak i obecny na konferencji burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, nie kryli, że są zwolennikami budowy takiej komunikacji aglomeracyjnej, która zakłada wyodrębnienie tzw. hostów wokół Wrocławia, do których mogliby być zwożeni ludzie z całego regionu. Dopiero z tych miejsc transportowani byliby bezpośrednio do Wrocławia. – Nie da się zawozić wszystkich do centrum stolicy Dolnego Śląska. Chodzi o to, aby rozwijać tzw. huby przesiadkowe, z miejscami parkingowymi i dobrym dojazdem samochodowym. Jak najbardziej w tym kierunku należy iść – uznali uczestnicy debaty. 

– Zacznijmy od postawienia sobie jasnego celu, że chcemy budować tę komunikację aglomeracyjną, planujemy ją połączyć, zintegrować i rozbudować, a dopiero potem zacznijmy rozglądać się za pieniędzmi – głos zabrał poseł elekt Marek Dyduch.

Z kolei były marszałek dolnośląski Andrzej Łoś przekonywał, że priorytetem powinna być kolej: – Nie czarujmy się, nasz układ drogowy od dawna jest niefunkcjonalny i choćbyśmy zainwestowali w jego przebudowę miliardy, to i tak nie osiągniemy radykalnej poprawy. Dlatego musimy bardzo serio potraktować możliwość przebudowy wrocławskiego węzła kolejowego i dostosowania go do potrzeb transportu aglomeracyjnego – apelował koordynator Projektu „Strategia Wrocław 2030”.

Główne cele i założenia projektu „Współpraca międzygminna we Wrocławskim Obszarze Metropolitalnym”:
- Pogłębiona analiza wyników KRB 2018 jako podstawa do wyciągania wspólnych dla całego obszaru wniosków
- Narzędzie do kreowania przyszłej współpracy w ramach ZIT WrOF (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego)
- Wskazanie priorytetów przyszłych inwestycji i działań w zakresie mobilności
- Podstawa do koordynacji działań gminach ZIT WrOF w celu osiągnięcia ciągłości i spójności inwestycji na granicach
- Podstawa do dialogu w zakresie wspólnych inwestycji infrastrukturalnych i projektów transportowych

 

Spotkanie ws. współpracy międzygminnej we Wrocławiu Spotkanie ws. współpracy międzygminnej we Wrocławiu Spotkanie ws. współpracy międzygminnej we Wrocławiu Spotkanie ws. współpracy międzygminnej we Wrocławiu Spotkanie ws. współpracy międzygminnej we Wrocławiu Spotkanie ws. współpracy międzygminnej we Wrocławiu

powrót do aktualności

2019-11-04 Przeslij link Wyświetleń: 184

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015