Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Lepsza estetyka, większy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców

Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej wraz z miejscami parkingowymi na terenie Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy - etap 1. Uroczysty odbiór tej długo wyczekiwanej inwestycji odbył się 29 listopada. 

Ze strony inwestora w wydarzeniu udział wzięli m.in. starosta Jan Dżugaj, członkowie Zarządu Powiatu Jarosław Polański i Józef Szmaj, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Krzysztof Górecki, naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Katarzyna Sobczyk-Pienio oraz inspektor w tym wydziale Grzegorz Duda. Przedstawicielem współinwestora był burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, któremu starosta podziękował za współpracę i partycypację w kosztach. 

– W Oleśnicy mieści się siedziba władz powiatu oleśnickiego, więc nigdy nie będzie nam obojętne porządkowanie przestrzeni publicznej w tym mieście – podkreślił Jan Dżugaj. Z kolei Jan Bronś przypomniał, że sfinalizowanie budowy ciągu komunikacyjno-parkingowego polepszy dostęp do stacji dializ, Centrum Usług Społecznych oraz samego szpitala.

Jakość wykonanych prac wysoko ocenił dyrektor Krzysztof Górecki, natomiast wykonawca Tomasz Walczak nie krył, że największym problemem dla jego firmy było wykonanie kanalizacji deszczowej.

– Inwestycja ta wpłynęła nie tylko na poprawę estetyki tego miejsca, ale również na poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców – ocenili zgodnie Jarosław Polański i Józef Szmaj.

CO I ZA ILE?
Wartość zadania z nadzorem inwestorskim i archeologicznym to 774 417,90 zł. Dofinansowanie od miasta Oleśnica wyniosło 300 000 zł. Wykonawcą była firma Tom Trans z Oleśnicy, nadzór inwestorski pełnił Ryszard Potoczny, a nadzór archeologiczny Waldemar Tymciów. 
W ramach przedsięwzięcia zostało wykonane blisko 170 m dróg wewnętrznych wraz z systemem kanalizacji deszczowej, 41 miejsc parkingowych (w tym 4 dla osób niepełnosprawnych i jedno dla karetki stacji dializ) oraz prawie 240 m chodników.

Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS Zakończyła się budowa drogi wewnętrznej z miejscami parkingowymi na terenie PZS

powrót do aktualności

2019-11-29 Przeslij link Wyświetleń: 324

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015