Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Kolejna droga powiatowa z nową nawierzchnią

Wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 1920D to nazwa zadania, którego odbioru dokonano 20 grudnia. Zarząd reprezentowali: starosta Jan Dżugaj, wicestarosta Sławomir Kapica i Jarosław Polański. W odbiorze uczestniczył również dyrektor ZDP Krzysztof Górecki i wójt gminy Oleśnica Marcin Kasina.

Wykonawcą inwestycji była firma Berger Bau, która wykonała nakładkę bitumiczną na odcinku 2 km wraz z poboczami oraz regulacją wpustów ulicznych i zatoki autobusowej. Zadanie zrealizowała za kwotę 692 373,70 zł brutto. 200 000 zł dołożyła gmina Oleśnica. Wyremontowany odcinek biegnie od granic powiatu wrocławskiego w kierunku miejscowości Krzeczyn (droga na Oleśnicę).

– Roboty związane z samą nawierzchnią obejmowały frezowanie planimetryczne istniejącej nawierzchni, ułożenie warstwy wyrównującej o grubości 2-4 cm oraz warstwy ścieralnej z asfaltobetonu o grubości 5 cm – tłumaczy Krzysztof Górecki, zwracając uwagę na fakt, że część prac ZDP wykonał we własnym zakresie. Dotyczyło to przygotowania całego pasa drogowego poprzez wycinkę zakrzaczeń przydrożnych i poboczy. Dokumentacja projektowa również została wykonana przez zarządcę drogi, która jest elementem większego odcinka przewidzianego do remontu o łącznej długości blisko 7,5 km.
– Prace zostały wykonane bardzo dobrze i terminowo, przy dużym zaangażowaniu wykonawcy i ZDP – ocenia Krzysztof Górecki i zwraca uwagę, że największy zakres robót, obejmujący nawierzchnię drogową, wykonany został w ciągu 8 dni. W celu zminimalizowania ograniczeń dla kierowców i mieszkańców, prace wykonywane były do późnych godzin wieczornych, w sobotę i niedzielę.

Uczestnicy odbioru mieli okazję podziwiać również nowy ciągnik DEUTZ FAHR 5120 GGS z ładowaczem czołowym. Sprzęt został zakupiony przez ZDP za 279 210 zł.

Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie Odbiór drogi w Piszkawie

powrót do aktualności

2019-12-20 Przeslij link Wyświetleń: 210

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015