Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Awans w Rankingu Perspektyw. „Srebrna Tarcza” dla I LO w Oleśnicy

Oleśnicka jedynka znów znalazła się w gronie najlepszych liceów w Polsce. Zajęła 412 miejsce na 2085 liceów biorących udział w klasyfikacji Perspektyw. Dało jej to 32 miejsce na Dolnym Śląsku.

„Srebrna Tarcza” to podsumowanie całorocznej pracy kadry pedagogicznej oraz wybitnych uczniów przy wsparciu rodziców i lokalnych władz samorządowych, dbających o dobre warunki pracy w szkole. Kryteria brane pod uwagę przez kapitułę, to wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy szkoły w olimpiadach.

W ubiegłym roku wszyscy uczniowie klas trzecich I LO przystąpili do egzaminu maturalnego, uzyskując zdawalność na poziomie 98,7%. Aż 27 uczniów zdało maturę z jednego przedmiotu na poziomie 100%. Na tak ogromny sukces złożyły się bardzo wysokie wyniki z przedmiotów obowiązkowych.

Nie byłoby „Srebrnej Tarczy”, gdyby nie Damian Szuster, który w 2019 r. uzyskał tytuł finalisty olimpiady geograficznej. W tym roku również zakwalifikował się do etapu centralnego i po raz kolejny będzie reprezentował szkołę w olimpiadzie. Przygotowuje się do niej pod czujnym okiem Izabeli Przyłęckiej. Kciuki trzymamy również za Aleksandrę Gulbierz z kl. If, Julię Kowalczyk z kl. Ig i Janka Czopa z kl. IIIa. Janek zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej. 11 stycznia cała trójka weźmie udział w eliminacjach do etapu centralnego Olimpiady Historycznej. Opiekunami uczniów są dyrektor Marzena Helińska i Krzysztof Szymański.

Jak czytamy na stronie organizatorów, „Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce […] Pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów […] Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu. Ranking […] stanowi ważny punkt odniesienia dla rodziców, młodzieży i nauczycieli polskich szkół”.

Brązowe LO Syców
Drugim i ostatnim liceum z powiatu oleśnickiego, wyróżnionym w Rankingu Perspektyw, jest LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie, które, podobnie jak w roku poprzednim, uzyskało znak jakości "Brązowa Szkoła 2020". 


 

powrót do aktualności

2020-01-10 Przeslij link Wyświetleń: 108

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015