Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Nasz portal w nowej odsłonie
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Wszystkie nasze inwestycje drogowe idą zgodnie z planem

Zagrożenie koronawirusem na razie nie przekłada się na realizację inwestycji w naszym powiecie. Obecnie drogowcy robią wszystko, aby w terminie dokończyć zadania z roku ubiegłego i rozpocząć nowe. – Mimo dość trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, przygotowujemy do realizacji kolejne inwestycje zaplanowane w budżecie powiatu oleśnickiego na 2020 r. – wyjaśnia dyrektor ZDP Krzysztof Górecki.

Jak informuje, w zeszłym tygodniu został ogłoszony przetarg na remont drogi 1920D Krzeczyn-Bystre (5400 m), a lada dzień będzie rozstrzygnięty przetarg na remont drogi 1470D Drogoszewice, Sosnówka (5170 m).

Ponadto do końca kwietnia powinna się zakończyć przebudowa drogi 1492D w Niwkach Kraszowskich, gdzie właśnie kładziona jest masa bitumiczna, wiążąca i ścieralna. Długość całego odcinka wynosi 3311 m. Oprócz samej jezdni, modernizacji doczeka się również most w tej miejscowości. Prace w tym zakresie mają się rozpocząć 24 marca i potrwać do połowy czerwca.

Ku końcowi ma się inwestycja w Dalborowicach na drodze powiatowej nr 1500D. Wszystko wskazuje na to, że do 10 kwietnia będzie położona nawierzchnia już na całej długości 1-kilometrowego odcinka jezdni. Zostaną też wykonane zjazdy na posesje oraz pobocza.

W ciągu 2-3 tygodni zakończy się przebudowa ul. Łukanowskiej i Stawowej w Oleśnicy (420 m), a w pierwszej połowie kwietnia zostanie ukończona nowa nawierzchnia jezdni na drodze powiatowej nr 1480D od ronda Niepodległości w Twardogórze do Grabowna Wielkiego (1700 m).

Jeżeli chodzi o remont schodów na ul. Stanisława Moniuszki w Oleśnicy, to inwestycja ta powinna ruszyć niebawem, z terminem zakończenia do końca kwietnia 2020 r. Zadanie to ma być realizowane na podstawie umowy zawartej przez ZDP w grudniu 2019 r. – Czy w tym terminie rozpocznie się i zakończy, trudno powiedzieć. Wpływ na to ma dynamiczna i nieprzewidywalna sytuacja związana z epidemią koronawirusa – ocenia Krzysztof Górecki.

Oprócz wymienionych inwestycji, aktualnie trwają prace przygotowawcze związane z projektem dotyczącym budowy ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 451 w Bierutowie. Zadanie pn.: „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 451 oraz drogi powiatowej 1463D w Bierutowie na rondo wraz z ciągiem pieszo-rowerowym" ma być realizowane na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy powiatem oleśnickim, województwem dolnośląskim oraz gminą Bierutów w ramach dofinansowania z "Programu Infrastruktury Drogowej". Przewidywany termin realizacji tego przedsięwzięcia, to lata 2020-2022.

powrót do aktualności

2020-03-23 Przeslij link Wyświetleń: 193

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Deklaracja dostępności

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015