Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Pasja, ciekawość świata i pracowitość przynoszą wymierne efekty

Pomimo pandemii, która pokrzyżowała plany organizatorom konkursów i olimpiad, uczniowie I LO w Oleśnicy wszechstronnie rozwijają swoje naukowe fascynacje. Mają się czym pochwalić.

Uczeń klasy IIIa Janek Czop zdobył tytuł finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Dzięki świetnemu przygotowaniu do zmagań, przysługuje mu zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na niektórych uczelniach wyższych. Opiekunem Janka w konkursie był Krzysztof Szymański.

O tym jak wszechstronnym człowiekiem jest Janek Czop, niech świadczy fakt, że został również laureatem Studium Talent - konkursu organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Zakończył konkurs z wynikiem co najmniej bardzo dobrym, więc zostanie przyjęty na dowolnie wybrany przez siebie kierunek studiów na każdym z wydziałów Politechniki Wrocławskiej, z pominięciem warunków rekrutacji.

Certyfikat Studium Talent uprawnia do otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych na dowolny kierunek studiów na PWr. W tym roku na dodatkowe punkty rekrutacyjne zapracowali: Aleksandra Machelak (IIIa), Jakub Dryka (IIa) i Grzegorz Hołuj (IIa).

Uczeń klasy IIIa Szymon Śliwiński został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty indeks Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W finale konkursu, który odbył się 29 lutego, uzyskał 74% możliwych do zdobycia punktów i został drugim w historii ILO laureatem tego konkursu. Jednocześnie Marcin Gnap z klasy IIIa zdobył tytuł finalisty w tym konkursie.

Wspomniany Szymon Śliwiński startował również w etapie finałowym ogólnopolskiego Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2020, organizowanym przez Politechnikę Wrocławską wraz z Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz X Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Ze względu na pandemię formuła finałowa konkursu została zmieniona i przesunięto ją na połowę maja. Wyniki mają być znane dopiero w czerwcu. Opiekunem uczniów w obu konkursach był Łukasz Perczak.

W tym roku po raz pierwszy licealiści jedynki startowali w konkursie ogólnopolskim Fizyczne Ścieżki, organizowanym wspólnie przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W kategorii na esej fizyczny uczennica klasy Ia Justyna Plaskota zdobyła wyróżnienie i otrzymała zaproszenie na galę finałową, aby zreferować tam swoją pracę poza finałem konkursu. Niestety, w związku z koronawirusem gala została bezterminowo przesunięta. Opiekunami Justyny w konkursie byli nauczycielka języka polskiego Małgorzata Dąbrówka oraz nauczyciel fizyki Łukasz Perczak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne osiągnięcia uczniów:
Klasa Ie: Nina Graba – I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
Klasa IIa: Mikołaj Oganiaczyk – II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Potyczki nastoletnich informatyków”
Klasa IIIa: Krzysztof Cichecki – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Jakub Mielczarek – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Damian Szuster – finalista XLVI Olimpiady Geograficznej, finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”
Klasa IIIb: Magdalena Majkowska – finalistka XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Agnieszka Sikora – finalistka Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Neurologicznej „Brain Bee”.
Klasa IIId: Klaudia Lorek – finalistka VIII Ogólnopolskiej Olimpiady o III RP, I miejsce zespołowo w XI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie „Polski system prawa”. Julia Bernacka – I miejsce zespołowo w XI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie pt. „Polski system prawa”. Małgorzata Dyzio – I miejsce zespołowo w XI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie pt. „Polski system prawa”. Aleksandra Nawrot – II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.

 

Dyrektor placówki Marzena Helińska zaprasza na Dzień Otwarty
w trybie online, który odbędzie się 16 maja o godz. 15.00

powrót do aktualności

2020-05-14 Przeslij link Wyświetleń: 49

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015