Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Nasz portal w nowej odsłonie
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Większych inwestycji drogowych w ostatnich latach u nas nie było

Trwają prace przy dwóch bardzo dużych inwestycjach drogowych. Z racji swojego zakresu można je zaliczyć do największych zadań drogowych na przestrzeni ostatnich lat w powiecie oleśnickim. 

Jednym z nich jest remont drogi nr 1920D Krzeczyn-Bystre. W tym roku zostanie wykonany odcinek około 5,4 km nowej nawierzchni. W ramach całego zadania, realizowanego w latach 2019-2020, droga doczeka się nowej nawierzchni na odcinku 8 km. Koszt całego zadania to prawie 2 mln 800 tys. zł. Obecnie wykonywana jest warstwa ścieralna, która, jeśli pogoda pozwoli, zostanie zakończona do końca tego tygodnia. Sama droga 1920D jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych w powiecie. Dzięki tej inwestycji, znacząco poprawi się komunikacja mieszkańców Oleśnicy i całego powiatu oleśnickiego z południową częścią Wrocławia.

Drugim zadaniem jest remont drogi nr 1470D Drogoszowice, Sosnówka. W ramach tegorocznych prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia na odcinku 5,1 km, a cały zakres inwestycji zrealizowanej w latach 2019-2020 to odcinek drogi o łącznej długości około 7 km. Koszt to blisko 2 mln 600 tys. zł. Także ta droga należy do głównych ciągów komunikacyjnych w powiecie. Prace powinny zakończyć się do końca lipca tego roku.

Dokumentacje techniczne dla obu zadań zostały wykonane samodzielnie przez pracowników ZDP w Oleśnicy. O ewentualnych utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. Za powstałe utrudnienia przepraszamy, a kierowców prosimy o wyrozumiałość.

 

 

powrót do aktualności

2020-06-29 Przeslij link Wyświetleń: 216
bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015