Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

O programie wzajemnej współpracy na spotkaniu Zarządu Powiatu z władzami samorządowymi miasta Oleśnicy

„Jesteśmy na siebie skazani” – obie strony nie miały wątpliwości. Pierwsze spotkanie przedstawicieli obecnego Zarządu Powiatu z władzami samorządowymi miasta Oleśnicy odbyło się w Starostwie 5 stycznia. Celem było wypracowanie ostatecznego modelu wzajemnej współpracy. – Nie tylko tej o wymiarze finansowym – podkreślił burmistrz Jan Bronś, któremu towarzyszyła zastępczyni Edyta Małys-Niczypor oraz przewodniczący Rady Miasta Aleksander Chrzanowski.

Zarząd podjął swych gości w pełnym składzie. Powiat reprezentowali: starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, Zdzisława Jakimiec, Maria Susidko i Czesław Teleszko. Każda ze stron wyartykułowała swoje potrzeby, oczekiwania i zamierzenia. Takie podejście do tematu umożliwi wypracowanie konkretnych przedsięwzięć, których ramy zostały nakreślone w umowie koalicyjnej z 17.08.2020 r. pomiędzy PiS-em a Ruchem Samorządowym. – Wszystkie ustalenia są realizowane – Zdzisława Jakimiec przypomniała, że za kluczowe uznano działania rzecz szpitala, edukacji, bezpieczeństwa mieszkańców, rozwoju powiatu i pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację inwestycji.
- Współpraca na poziomie samorządowym jest bardzo ważna, ponieważ wiele problemów się przenika lub ich zagadnienia są bardzo podobne – zwrócił uwagę starosta, zapewniając, że Zarząd będzie kontynuował narady z miejscowymi samorządami. Zaczął od największego z nich, którym jest miasto Oleśnica, gdzie mieszka około 40 proc. mieszkańców powiatu. 
Również wicestarosta był zdania, że wzajemne relacje idą w dobrym kierunku. – Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się układać już do końca kadencji – dodał Stanisław Stępień.
- Teraz naszym zadaniem jest znalezienie takiej formy współdziałania, która okaże się skuteczna. Wiadomo, że żaden model nie będzie doskonały i wszystkich nie zadowoli, ale nie mamy innej alternatywy. Jesteśmy na siebie skazani – spotkanie podsumował starosta Sławomir Kapica. Na pamiątkę wtorkowego posiedzenia wręczył swym gościom promocyjne gadżety i upominki. Ci odwdzięczyli się tym samym.

powrót do aktualności

2021-01-05 Przeslij link Wyświetleń: 62

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Deklaracja dostępności

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015