Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Przebudowa tej drogi poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i uskuteczni przejazd ciężkim sprzętem

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1480D od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 340 w kierunku Twardogóry. Dziś w Kolonii Strzelce miał miejsce uroczysty odbiór tej inwestycji, którą firma Strabag zrealizowała 2 022 000 zł. Gmina Dobroszyce dołożyła 400 000 zł.

Powiat reprezentowali: starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, radny Alojzy Kulig, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Krzysztof Górecki i naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu Mirosław Marciniak. Przedstawicielami gminy Dobroszyce byli: wójt Artur Ciosek, zastępca wójta Tomasz Urbaniak i radna gminna Justyna Kochańska-Tuła.
- Przebudowa tej drogi poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i uskuteczni przejazd ciężkim sprzętem – powiedział Artur Ciosek, nadmieniając, że w 2020 r. w gminie Dobroszyce zostało wybudowane blisko 6 km dróg. Szef tamtejszego samorządu podziękował władzom powiatu za przychylność, a dyrektorowi ZDP za wzorcową przebudowę drogi, która jest bardzo ważnym ciągiem komunikacyjnym, koncentrującym ruch z wielu miejscowości.
- Dzięki zespołowej pracy, nasze drogi są w coraz lepszym stanie. Wierzę, że pod tym względem ten rok będzie jeszcze bardziej udany – wyraził przekonanie starosta Sławomir Kapica.
Radny Alojzy Kulig obiecał zabiegać o kontynuację przebudowy wyremontowanego odcinka. – Jestem przeciwnikiem pozostawiania dróg w połowie – nie krył. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej podkreślił, że choć reprezentuje okręg Twardogóra-Dobroszyce, to nie zapomina, że jest radnym całego powiatu. – Mimo że bliższa koszula ciału, ważne, żeby inni też pamiętali, iż są radnymi powiatowymi, a nie swoich okręgów – dodał Alojzy Kulig.
Z kolei wicestarosta Stanisław Stępień zwrócił uwagę na fakt, że w gminie Dobroszyce nie ma problemu ze współfinansowaniem powiatowych inwestycji. - W innych samorządach bywa z tym różnie – przyznał.
W samych ciepłych słowach współpracę z wykonawcą ocenił dyrektor ZDP Krzysztof Górecki, który dodał, że ramach inwestycji przebudowano kilkanaście zjazdów bitumicznych, kilka z kostki betonowej i kruszywa, zaś cała droga, na większości odcinków, została poszerzona do 6 m. Poinformował też, że na odcinek o długości około 2,5 km, będący kontynuacją przebudowanej drogi w Kolonii Strzelcach, został złożony wniosek o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Po spotkaniu w plenerze przedstawiciele władz powiatu udali się z roboczą wizytą do Urzędu Gminy Dobroszyce, gdzie obie strony wymieniły się swoimi oczekiwaniami, możliwościami i zamierzeniami dotyczącymi tegorocznych wspólnych inwestycji.


powrót do aktualności

2021-01-08 Przeslij link Wyświetleń: 78

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Deklaracja dostępności

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015