Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Nasz portal w nowej odsłonie
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Wszyscy radni za koniecznością rozbudowy bloku operacyjnego

Dla władz powiatu jest to priorytet. Potrzebę rozbudowy szpitala dostrzegli wszyscy radni, którzy na ostatniej sesji jednogłośnie przyjęli stanowisko dotyczące budowy bloku operacyjnego z trzema salami.

Uchwała deklaracyjna w tej sprawie nie jest pierwszą podjętą przez Radę Powiatu VI kadencji. Podobna deklaracja w kwestii rozbudowy i modernizacji szpitala o nowy segment wraz z blokiem operacyjnym została przyjęta 19.09.2019 r.
– Była to bardzo dobra inicjatywa, którą my teraz kontynuujemy – wyjaśniał na ostatniej sesji wicestarosta Stanisław Stępień. Przypomniał także, że 15.07.2021 r. Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej na nadzwyczajnym posiedzeniu przyjęła stanowisko mówiące o potrzebie budowy segmentu szpitala z blokiem operacyjnym, wskazując jednocześnie, że jest to priorytet gruntujący istnienie szpitala.
Wicestarosta poinformował, że przyjętą uchwałę Zarząd przekaże premierowi, ministrowi zdrowia, wojewodzie dolnośląskiemu oraz marszałkowi, aby poinformować decyzyjne organy o konieczności wsparcia finansowego tego zadania. – Ani powiat, ani szpital nie są w stanie finansowo temu przedsięwzięciu sprostać – argumentował Stanisław Stępień.
O tym, że obecny blok operacyjny nie spełnia właściwych norm, w swojej decyzji potwierdził również Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który w trybie pilnym nakazał wykonać blok operacyjny z trzema salami. – Mając na uwadze pojawiające się możliwości skorzystania z funduszy rządowych w ramach Polskiego Ładu lub ze środków unijnych na priorytet „zdrowie” w ramach odbudowy po pandemii Covid-19, dołożymy wszelkich starań, aby pozyskać środki na budowę bloku operacyjnego w oleśnickim szpitalu – zapewnił wicestarosta, mając świadomość, że nie będzie to zadanie łatwe, ale konieczne. – Gdy uda nam się pozyskać pieniądze na tę inwestycję, to cały cykl jej realizacji w systemie modułowym wyniesie około 2 lata, natomiast w systemie tradycyjnym od 4-5 lat – poinformował Stanisław Stępień. – Bez względu na to, w jakiej strukturze nasz szpital będzie funkcjonował, zależy nam na tym, aby poziom świadczonych w nim usług medycznych był jak najwyższy – dodał.
Na koniec wicestarosta przypomniał, że Powiat Oleśnicki złożył wnioski na trzy zadania w infrastrukturę drogową z Rządowego Funduszu Polski Ład, na łączną kwotę 11 780 000 zł.

powrót do aktualności

2021-07-26 Przeslij link Wyświetleń: 96
bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015