Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Nasz portal w nowej odsłonie
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Pierwszy krok do nawiązania bliższej współpracy z żołnierzami WOT

Płk Artur Barański – dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej spotkał się dziś w Starostwie z wicestarostą Stanisławem Stępniem. Spotkanie, oprócz nawiązania bliższych kontaktów, miało na celu zaprezentowanie programu WOT, a także możliwości wsparcia przez tzw. terytorialsów, którzy służą swoją pomocą w usuwaniu skutków kataklizmów czy przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się COVID-19. Jak pamiętamy, dyżurowali też w oleśnickim szpitalu, gdzie pomagali przy wstępnej segregacji pacjentów.

Rozmowy dotyczyły również procedur rekrutacyjnych do WOT oraz kolejnej edycji konkursu „Strzelnica w powiecie” dla samorządów, które chcą wybudować na swoim terenie strzelnice. Dowódca poinformował, że beneficjenci mogą liczyć na uzyskanie dotacji MON do 80% wartości inwestycji. Od samorządów będzie wymagany wkład własny w wysokości minimum 20%. Konieczne jest też posiadanie tytułu prawnego do dysponowania nieruchomością, na której stanie obiekt, do co najmniej 31 grudnia 2033 roku. Oferty można składać do 15 grudnia 2021 roku, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 stycznia 2022 roku.
Zarówno wicestarosta, jak i jego gość wyrazili nadzieję, że było to pierwsze, ale nie ostatnie tego typu spotkanie. Być może kolejne odbędzie się już w szerszym gronie samorządowców z powiatu oleśnickiego.

powrót do aktualności

2021-09-06 Przeslij link Wyświetleń: 61
bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015