Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Nasz portal w nowej odsłonie
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Ostatnie pożegnanie radnego powiatowego Alojzego Kuliga

Pogrzeb śp. Alojzego Kuliga odbył się 8 września w Bazylice Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zmarłego pożegnali przedstawiciele władz powiatu oleśnickiego, na czele ze starostą Sławomirem Kapicą i przewodniczącym Rady Adamem Horbaczem. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli też inni samorządowcy różnych szczebli, działacze, przyjaciele, koledzy, radni obecnej oraz poprzednich kadencji.

 

„Skromny, pracowity, służący dobrym słowem oraz pomocną dłonią w każdej chwili i w każdej sytuacji” – tak o swoim mentorze mówiła europosłanka z Sycowa Beata Kempa.

Mowę pożegnalną wygłosił również przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego: – Mówiąc o Alku w czasie przeszłym, jest bardzo ciężko, bo jeszcze kilka tygodni temu rozmawialiśmy o dalszej pracy – wspominał Adam Horbacz. Za chwilę nawiązał do roku 2014, do swojego pierwszego spotkania z Alojzym Kuligiem, kiedy ten był przewodniczącym Rady Powiatu.
– Zapytał wówczas „w czym mogę Ci pomóc?”. – To proste, a zarazem piękne pytanie zostało w mojej pamięci do dzisiaj. Zapamiętam go jako człowieka spokojnego, rozważnego, o bardzo dużej wrażliwości, który nigdy nie zostawił nikogo w potrzebie. Alku, dziś wezwałeś nas wszystkich na ostatnią sesję. Deklaruję Ci, że nasze wspólne plany i marzenia będziemy dalej realizować, dla dobra powiatu oleśnickiego – zakończył swą mowę Adam Horbacz, bez cienia wątpliwości dodając: – Alek przemierzył doczesną drogę godnie i z podniesionym czołem.
Rodzinie zmarłego przekazał wyrazy głębokiego współczucia, w imieniu obecnych i byłych samorządowców.

Radny powiatowy od 2002 r.
Alojzy Kulig zmarł 4.09.2021 r. w wieku 68 lat. Był wieloletnim społecznikiem i samorządowcem z gminy Twardogóra. W latach 1990-2001 był pierwszym przewodniczącym Rady Miejskiej w Twardogórze, od 1990 do 1998 r. pełnił funkcję zastępcy burmistrza, a w latach 1990-1998 burmistrza miasta i gminy Twardogóra. Radnym powiatowym był nieprzerwanie od 2002 roku. W V kadencji sprawował funkcję przewodniczącego Rady. Na emeryturę przeszedł w lipcu br., po 49 latach aktywności zawodowej, jako dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Twardogórze. (DAS)

 

powrót do aktualności

2021-09-09 Przeslij link Wyświetleń: 95
bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015